Warsztaty dietetyczne- “Zielona Kraina”

“Zielona Kraina”- warsztaty dietetyczne

Warsztaty dietetyczne zielona kraina

Warsztaty dietetyczne czyli teoria i praktyka za jednym razem !

Warsztaty dietetyczne „Zielona Kraina” to zajęcia warsztatowo-edukacyjne dla dzieci szkół podstawowych organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dietetyków pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia. Jest ogólnopolska akcja promocyjna, łącząca teorię z praktyką. Więcej szczegółowych informacji o warsztatach dietetycznych Zielona Kraina znajdą państwo tutaj  http://www.zielona-kraina.pl

Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogłam być koordynatorem warsztatów dietetycznych na terenie Śląska. Zajęcia te dały mi poczucie, że edukacja żywieniowa jest niezmiernie ważna! Cudownie jest dyskutować z dziećmi o zdrowym odżywianiu, próbować nowych smaków i słuchać pochwał, “jakie to dobre !”. A to wszystko dzięki sponsorom, Green Factory, Jeronimo Martins i sieci sklepów Biedronka. 

Dlaczego takie zajęcia są ważne ?

Prowadząc warsztaty dietetyczne niejednokrotnie byłam świadkiem, że dzieci spożywają dużo słodkich przekąsek. W czasie warsztatów dietetycznych pokazujemy dzieciom, że da się jeść słodko, zdrowo i bez cukru ! W czasie warsztatów przygotowywane są koktajle, sałatki i pralinki. Dużą zaletą warsztatów dietetycznych zielona kraina jest fakt, iż pozwalają one brać uczniom czynny udział w lekcjach. Dzieci bardzo chętnie pomagają przygotować posiłki, odpowiadają na zadawane pytania i uzupełniają piramidę zdrowego odżywiania. 

Oczywiście nadal można zgłaszać swoje szkoły na stronie http://www.zielona-kraina.pl. Na stronie mogą Państwo przeczytać więcej informacji na temat samych warsztatów, śledzić na bieżąco aktualności i zgłaszać swoje placówki. 

Zapraszamy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *